Majowy minikonkurs

nachodzący na czerwiec

No i jaki był wiersz na maturze?

A taki:

Myśliwy | środa, 22 maj 2019 - 12:30 pm | | Domyślne | Dwa komentarze(-y)
Użyte znaczniki: , , ,

Świątecznie

Hurtownia życzy zdrowych, pięknych, radosnych świąt Wielkanocnych,
zamyślenia, przeżywania i dobrych wspólnych chwil.
Dzielimy się wierszem Anny Kamieńskiej

justa | sobota, 20 kwiecień 2019 - 9:32 pm | | Domyślne | Brak komentarzy

Wyniki zimowego mini-konkursu

Przypominamy, że inspiracją były dwa zdjęcia oraz ich tytuły.

W mini-konkursie zimowym postanowiliśmy nie przyznawać nagrody. Krótkie wyjaśnienie:

Myśliwy | wtorek, 09 kwiecień 2019 - 07:53 am | | Domyślne | Dwa komentarze(-y)
Użyte znaczniki: , ,

Kwietniowy mini-konkurs!

Kwiecień rozkręcił się już na dobre, dlatego najwyższy czas ogłosić nowy temat na mini-konkurs. Dajemy Wam więcej czasu niż ostatnio, bo zadanie jest niełatwe, ale wierzymy, że da Wam dużo satysfakcji. Tylko bez oszukiwania!

Cass Raze | niedziela, 07 kwiecień 2019 - 1:29 pm | | Domyślne | Jeden komentarz
Użyte znaczniki: , ,

Początek jest za szybą - spektakl poetycki

Zapraszamy do Etno Cafe koło Dworca Głównego 12 kwietnia g. 18.00

„Początek jest za szybą” to dialog z poetami takimi jak: Tymoteusz Karpowicz, Urszula Kozioł, Filip Wyszyński, Bronka Nowicka, Andrzej Sosnowski, Zuzanna Ginczanka, Paula Mehan. Członkowie Hurtowni będą opowiadać swoją historię własnymi nawiązaniami do tych poetów, będą z nimi dyskutować wierszami, zaprzeczać, potwierdzać, kreować rzeczywistość.

Zapraszamy na najnowszy spektakl Grupy Poetyckiej Hurtownia do Etno Cafe przy ul. Piłsudskiego 101 koło Dworca Głównego 12 kwietnia o g. 18.00
Wstęp wolny.

.

justa | niedziela, 07 kwiecień 2019 - 12:58 am | | Domyślne | Dwa komentarze(-y)

Wyniki grudniowego mini-konkursu

Za oknem i w kalendarzu już wiosna, najwyższy więc czas powrócić myślami aż do grudnia, ażeby pochylić się nad kilkoma tekstami nadesłanymi wówczas na mini-konkurs.

bażow | środa, 27 marzec 2019 - 09:36 am | | Domyślne | Brak komentarzy

Kawiarniany mini-konkurs marcowy

Już wkrótce wyniki zaległych konkursów: grudniowego i zimowego. Wybaczcie nasze ociąganie się, ale ostatnio mieliśmy pełne ręce roboty z Konkursem "O Złoty Karton" i pracami nad naszym nowym spektaklem, o tym też już wkrótce, dlatego zaglądajcie tu.

Tymczasem jeszcze zostało trochę dni marca, więc może coś napiszecie?

Niby wiosna, ale ciągle chłody dają się nam we znaki, dlatego warto gdzieś w codziennym biegu zawinąć do jakiejś kawiarni. Jak już do jakiejś traficie, włączcie uwagę, miejcie oczy i uszy otwarte. Napiszcie w tej kawairni wiersz inspirowany jakąś zobaczoną sytuacją lub zasłyszaną rozmową. Nie o to chodzi, by podsłuchiwać, ale czasem po prostu słyszymy coś mimowolnie. Źródłem inspiracji może być też nasza rozmowa z baristą lub, jeśłi tak się zdarzy, kompletny brak ludzi w kawiarni, a co za tym idzie i brak rozmów. Czy to w ogóle możliwe?

Zmobilizujcie się do końca marca, nawet jeśli do tej kawiarni pójdziecie tylko po to, by ten właśnie wiersz napisać. I koniecznie nie zapomnijcie pod wierszem napisać nazwy kawiarni i miejscowości, w której się mieści. :)

Wśród nagród tym razem książki:

"Najlepszy powód, by żyć" Augusty Docher
"William Wenton Instytut szyfrów" Bobbiego Peersa
"Trening życia" Marity Surmy i Daniela Majewskiego
oraz
"Teatr swój widzę kuliście" wydawnictwo zbiorowe o Wrocławskim Teatrze Pantomimy

Jak zwykle prosimy o Wasze wiersze w komentarzach do tego posta.
Powodzenia!

justa | środa, 20 marzec 2019 - 09:28 am | | Domyślne | Dziesięć komentarze(-y)

Wyniki IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "O Złoty Karton III LO" pod hasłem "Klatka na oścież"

W piątek odbył się finał kolejnej edycji Złotego Kartonu. Niektórzy z uczestników potraktowali hasło konkursu – “Klatka na oścież” jako temat, niektórzy zupełnie nie. Ani w jednym, ani w drugim przypadku nie było pomyłki, ponieważ hasło było pretekstem, nie typowym tematem, którego należy się kurczowo trzymać. Można było się tym haslem zwyczajnie zainspirować, jeśli komuś pomógł taki motyw w pisaniu, to świetnie. Nie chodzi nam jednak o to, by hasło Was ograniczało, dlatego ta inspiracja mogła być naprawdę luźna. Natomiast niezmiennie w konkursie wygrywa po prostu dobry wiersz.
Zanim ujrzycie nazwiska laureatów i wyróżnionych, zobaczcie komu chcielibyśmy podziękować, wśród Sponsorów w tym roku znaleźli się:
Wydział Edukacji UM Wrocławia, Związek Nauczycielstwa Polskiego, restauracja Panda Ramen, Cafe Rozrusznik, Pizza Station, Delikatesy T&J, Narodowe Forum Muzyki, Opera Wrocławska, Teatr Współczesny, Teatr Pantomimy, Teatr Lalek, Teatr Muzyczny Capitol, DCF, Multikino Pasaż Grunwaldzki, Rada Rodziców III LO

KOMUNIKAT KOŃCOWY JURY

IV Ogólnopolski Konkurs Poetycki

„O Złoty Karton III LO“ pod hasłem „Klatka na oścież“.

Konkurs, jak co roku, był adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
W tym roku wzięło w nim udział 48 uczniów-uczestników z całej Polski.
W jury zasiedli wrocławscy pisarze i poeci: Elżbieta Kołodziejczyk, Jacek Bierut, Klara Nowakowska oraz Justyna Paluch z ramienia organizatora. Jury wyłoniło następujących laureatów:
I MIEJSCE:
Aleksandra Pytlińska (Pytla) – LO Nr XIII – Wrocław
II MIEJSCE:  Joanna Suppan (Dykta) – LO Nr III – Wrocław
III MIEJSCE: Aleksandra Maj (Chmurka) – LO Nr I – Białystok

WYRÓŻNIENIE ZA WIERSZ O WROCŁAWIU:

Joanna Suppan (Dykta) – LO Nr III – Wrocław

WYRÓŻNIENIA ZA ZESTAW:
1. Zuzanna Antonowicz (Fobian) – LO Nr V – Wrocław
2. Karolina Bartochowska (Caroline) – IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi – Rzeszów
3. Weronika Sandomierska (K.R.) – IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi – Rzeszów
4. Karolina Babczuk (Fantasmagoria) – LO w Zespole Szkół Salezjańskich DON BOSCO – Wrocław