Wyniki kwietniowego minikonkursu

U nas ostatnio ciągle opóźnienia, ale też trochę się działo, udało nam się wystawić spektakl poetycki z naszych wierszy, a nawet wydać książkę z tej okazji, sporo było przy tym pracy, więc, mam nadzieję, wybaczycie nam opóźnienia, ale do rzeczy, w końcu czekacie na wyniki dwóch mini-konkursów.
Na razie ten starszy, na który nadeszło nie tak wiele tekstów, bo cztery.
Długo zastanawialiśmy się jak tym razem postąpić i czy przyznać nagrodę, ponieważ żaden wiersz początkowo nas nie przekonał. W każdym dostrzegamy inspirację ale po ciekawym początku zapędzacie się w jakieś niejasne, trochę oderwane rewiry i albo czegoś jest za dużo, albo coś zgrzyta, nie łączy się z główną myślą, oczywiście nie łączy się na tyle, że my nie kupujemy całości. Po prostu nie pojawił się wiersz, który urzekłby nas przesłaniem, treścią, czy samym wykonaniem.
Jednak po głębszym i wnikliwym czytaniu postanowiliśmy wyróżnić połową nagrody (druga połowa przechodzi na konkurs czerwcowy) wiersz manioka, który ładnie nawiązuje do inspiracji, obie części wiersza są dość dobrze powiązane i  na pewno wyróżnia się na tle pozostałych.
Natomiast chcieliśmy jeszcze tylko wspomnieć o wierszu Wojciecha, który tym razem jest bardzo skondensowany, inspiracja jak najbardziej wyraźna, najbardziej chyba też ten wiersz trzyma się konwencji i idzie w stronę minimalizmu, tylko niestety pojawiają się aż dwa powtórzenia znaczeniowe, no i być może zabrakło jakiegoś zwrotu, puenty. Ale wyróżniamy słownie za minimalizm i konwencję.

Gratulujemy!

Śledźcie bloga, w przyszłym tygodniu powinny pojawić sie wyniki majowego, tymczasem czerwcowy mini-konkurs nadciąga...

justa wtorek, 13 czerwiec 2017 - 08:51 am | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , ,

jeden komentarz

Myśliwy

Wyróżniamy Wojciecha za to właśnie, w czym zrobił postępy w kontekście poprzednich konkursowych wierszy. Nie znaczy to, na wszelki wypadek mówię, że dążymy tylko do minimalizmu.

Myśliwy, - 13-06-’17 15:16
(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)
(Ochrona antyspamowa)
Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.