Kwiecień i rzeczywistość

Żyjemy otoczeni swoją rzeczywistością. W konkretnych miejscach, z konkretnymi ludźmi i przedmiotami, skąpani w wszechobecnej audiosferze. Tam gdzie śpimy i odpoczywamy od nie bycia nazywamy domem. Inne nasze miejsca to praca, szkoła, drugi dom i wiele przestrzeni między tymi i innymi. Czas wyznacza nasze przywiązanie do miejsc, przedmiotów, osób; oswajamy się z nimi i z czasem stają się nam bliskie. Tak jak z dźwiękami. Możemy się nauczyć lubienia konkretnych odgłosów, utworów, nawet gdy dla innych będą brzmiały jak jeżdżenie widelcem po mózgu.

Z czasem naszą najbliższą rzeczywistość pokrywa mgiełka sentymentu. To zwykły misiek, książka, długopis. W tej partii produkcyjnej powstało 500 takich, ale ten był ze mną tak długo; jest wyjątkowy.” To co zostanie po nas, jest tym, czemu poświęciliśmy najwięcej czasu. 

enter

enter

świat ocalony

enter

zaczynam na mapie gdzie byliśmy

nie byliśmy prawie nigdzie

enter

zobacz ile świata nie umrze z nami

entre

i wiesz co?

będziemy miejsca coraz bardziej oszczędzać

enter

zróbmy w niedzielę

plan oszczędzania

enter

tu już nie będziemy

tam

enter

i jeszcze tam bliżej

tam dalej

enter

zobacz ile nas świata

przeżyje

enter

/~Jarosław Mikołajewski

PLATONI3 niedziela, 02 kwiecień 2017 - 9:06 pm | | Domyślne

trzy komentarze(-y)

Myśliwy

Ciekawa perspektywa. Dzięki :)

Myśliwy, - 04-04-’17 02:36
Ola

Hejka. Widziałam wasz wpis w którym ocenialiście wiersze jakiegoś autora. Czy była by możliwość zrobienia tego samego z moimi wierszami? Nie za bardzo mogę połapać się na waszej stronie, więc jeśli macie napisane gdzieś zasady czy coś w tym stylu, to przepraszam za spam.

Ola, - 09-04-’17 00:06
Justa

Olu, teraz zrobiła się trochę kolejka, nie ukrywam, że mamy sporo roboty, no ale oczywiście chętnie napiszemy Ci coś o Twoich wierszach, jeśli chcesz, możemy to zrobić publicznie tu na blogu lub na maila, pisz do nas:
hurtowniawierszy@gmail.com

Justa, - 11-04-’17 14:42
(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)
(Ochrona antyspamowa)
Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.