Sens życia

albo bezkresna ciemność kosmosu

Tak, mamy ferie od tygodnia, ale oczywiście kto ma ten ma, trzeba pamiętać, że studenci mają sesję czyli więcej pracy lub stresu niż normalnie. Ale co tam i sesja minie. A skoro czas wolny, to bywa, że może doskwierać brak natchnienia. Paradoksalnie w takim czasie wolnym, gdy chemy zrobić dużo różnych rzeczy, na które na codzień brak czasu, może nam zacząć doskwierać brak natchnienia. Dzieje się to nam, czyli tym, którzy piszą, lubią pisać. Dzieje się tak dlatego tylko, że chcielibyśmy coś napisać, ale albo czasu za mało, albo jakoś się nie składa, nie ma atmosfery. Czy jest na to recepta? Nie wydaje mi się. Czasem po prostu trzeba od pisania wziąć urlop na rzecz przeżywania, a jak się w nas nagromadzi, to napiszemy, nawet po długim czasie. Mam taki pogląd, że jak bardzo  potrzebujemy wypisać się, coś zatrzymać w słowach, zanotować, to tak się dzieje i już. Te słowa zwyczajnie same się będą pchać na światło. Ale wszystko ma swój czas. Bywa jednak i tak, że coś w nas jest gotowe i trzeba temu trochę pomóc, jakimś bodźcem typu ćwiczenie, konkurs, prośba kogoś. Okazuje się wtedy, że niby potrzeby nie było, a jednak powstał całkiem niezły wiersz. Dopiero z tego wiersza odczytujemy sami, że coś w nas drzemało. I to zwyczajnie ma sens, ktoś to odczytuje, komuś się przydaje, a bywa, że i nawet nam samym. Wszystko to zależy oczywiście od wielu czynników, kóre wcale nie chcą być obiektywne. Właśnie dlatego warto próbować, gdy tylko nadarzy się okazja :) Bo i okazja może uczynić poetę ;)

Ps. Tytuł postu zaczerpnięty z opowieści dla dzieci autorstwa Lotty Olsson i Marii Nilsson Thore

justa czwartek, 04 luty 2016 - 11:47 pm | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , , , ,

dwa komentarze(-y)

do korekty

okazja Justo nadarzy się a nie nadaży ;) popraw szybko bo będzie wstyd ;)

do korekty, - 05-02-’16 11:25
Justa

No jasne,dzięki, tak to jest jak się nocą pisze, no i bywa, że mi się czasem błąd wkradnie, no cóż prawie jak każdemu, choć jasne, są wyjątki ;)

Justa, - 05-02-’16 12:33
(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)
(Ochrona antyspamowa)
Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.